Heverc - producent hal stalowych


HalMod 16Zx5,5m

z powodzeniem może sprawdzić się jako konstrukcja pod budowę hali produkcyjnej, warsztatowej, czy magazynowej lub też jako konstrukcja garażu na maszyny rolnicze, a także obiekt inwentarski jakim jest obora, czy chlewnia.

Podstawowe wymiary hali

  • Szerokość ściany frontowej hali
    - 16,5m
  • Wysokość ściany bocznej hali
    - 5,5m - wysokość wyższej ściany bocznej
    - 4,6m - wysokość niższej ściany bocznej
  • Wysokość w kalenicy
    - 6,5m
  • Minimalna długość hali
    - 12,25m
  • Maksymalna długość hali
    - długość hali tworzy wielokrotność modułu (w tzw. świetle równa 4m) i jest praktycznie nieograniczona.
    Heverc - producent hal stalowych
  • Moduł hali to podstawowy element tworzący konstrukcję hali. Ma on szerokość 4,1m, a jego wielokrotność tworzy długość hali (4,1m to szerokość modułu wraz ze słupami ramy, a 4m to szerokość tzw. "światła" modułu, czyli przestrzeni między słupami). Każdy moduł hali jest wyposażony w rygle ścienne i dachowe, co umożliwia montaż okładzin ścian hali w technologii odpowiedniej dla klienta (blachy trapezowe lub płyty warstwowe).
  • Heverc - producent hal stalowych
  • Komplet ścian szczytowych, które zamykają konstrukcję hali na jej szczytach to kolejny element niezbędny do montażu konstrukcji hali. Konstrukcja ścian szczytowych także wyposażona jest w rygle ścienne umożliwiające montaż płyt okładzinowych hali.

Przez całą długość hali modułowej 16Zx5,5m od strony niższej ściany, w odstępie co 4m umiejscowione są słupy wewnętrzne podtrzymujące konstrukcję.


Konstrukcja hali jest kompletna

- zawiera wszystkie elementy niezbędne do samodzielnego montażu hali przez klienta, tj. śruby o podwyższonej klasie wytrzymałości, podkładki, nakrętki, stężenia hali wraz ze śrubami rzymskimi, a także co warte podkreślenia - rygle ścian bocznych i frontowych, co umożliwia montaż okładzin ścian hali w technologii odpowiedniej dla klienta (blachy trapezowe lub płyty warstwowe).


Dodatkowe elementy

  • Adapter drzwi
    - umożliwiający montaż drzwi w ścianie hali w miejscu dogodnym dla klienta.
  • Adapter bramy ściany frontowej
    - umożliwiający montaż standardowych bram ogólnodostępnych na rynku w ścianie szczytowej hali.
  • Adapter bramy ściany bocznej
    - umożliwiający montaż standardowych bram ogólnodostępnych na rynku w ścianie bocznej hali.
  • Stopy fundamentowe
    - wykonane z betonu zbrojonego umożliwiające posadowienie na nich konstrukcji hali; każda stopa posiada wyprowadzone śruby M20 umożliwiające przykręcenie do niej słupa konstrukcji hali.
  • Antresola - hala o wysokości ściany bocznej 5.5m umożliwia zamontowanie w niej antresoli dodatkowo powiększającej powierzchnię użytkową hali, która może być wykorzystana np. jako powierzchnia biurowa, socjalna lub też powierzchnia magazynowa do przechowywania lekkich przedmiotów.

    Każde pole antresoli tworzy powierzchnię 16m2 (4m x 4m).

    Bazowa konfiguracja antresoli dla hali o szerokości 16m zbudowana jest z 4 pól antresoli montowanych pomiędzy słupami ściany bocznej, słupami wewnętrznymi oraz słupami ściany tylnej hali. W skład bazowej konfiguracji hali 16Z wchodzą też dwa dodatkowe słupy środkowe. 
  • Schody do antresoli - konstrukcja umożliwia ich zamontowanie do antresoli w dowolnym miejscu dogodnym dla klienta. Schody wyposażone są w poręcz zapewniającą bezpieczeństwo podczas poruszania się po nich oraz stopnie zbudowane z kratownic z listwą przeciwpoślizgową.
Zalety modułowych konstrukcji hal stalowych HalMod
Wysoka jakość komponentów - profile z cynkowanej stali konstrukcyjnej z dodatkowymi przetłoczeniami wzmacniającymi stabilność konstrukcji.   

Łatwość i szybkość montażu konstrukcji - czas złożenia jest trzykrotnie szybszy w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji hal stalowych; konstrukcja nie wymaga prac spawalniczych, ciężkich i masywnych konstrukcji stalowych, dzięki czemu nawet przy użyciu własnych narzędzi klient jest w stanie postawić konstrukcję według specyfiki projektu w stosunkowo krótkim czasie.

Pamiętaj

Modułowość hal HalMod pozwala na łatwą rozbudowę obiektu w przypadku zmiany zapotrzebowania klienta na powierzchnię użytkowanego obiektu hali poprzez dołożenie kolejnych modułów hali, a także możliwość ponownego wykorzystania konstrukcji hali którą można rozmontować, a moduły przenieść lub odnowić do ponownego użytku.